Co je papírová krajka?

Co řekla nejmenovaná členka naší facebookové skupiny na otázku, co pro ni znamená papírová krajka?

Neskutečný relax. Při krajce zapomínám na okolní svět, na problémy. Po rušném dni plném křiku a shonu si večer sednu a soustředím se jen na ní, hlava prázdná a je tu jen tvoření…

Na to, abyste mohla tvořit papírovou krajku, nepotřebujete kdovíjaké výtvarné schopnosti, přesto však výsledek vaší práce může být luxusní.

Pracujete tak, že speciální pergamenový či pauzovací papír umístíte na podložku k tomu určenou, a pomocí vytlačovacích tyčinek na papír vyvíjíte lehký tlak.

Pod nástrojem se struktura papíru uvnitř začne bořit a papír navenek zbělá. Tato technika se nazývá embosing. Obrázek pak dotváříme pomocí jehel a speciálních nůžek až do podoby, která je blízká klasické krajce. Odtud pramení i název techniky papírová krajka. Práce je jemná, výsledek něžný a vy z něj nemůžete spustit oči. Více o pojmu papírová krajka najdete na Wikipedii.

Čím je papírová krajka pro další ženu z naší skupiny?

Baví mě kombinovat papírovou krajku s jinými technikami. Líbí se mi pergamen jako materiál. Můžu zde pracovat s pastelkami, pastely, ozdobami, technikou decoupage, stříhat krásné vzory.

Pokud chcete zjistit více o papíru, jednotlivých pomůckách a technice, stáhněte si mého Průvodce pro začátečníka. Vytvořila jsem ho pro vás tak, abyste mu rozuměla. Papírová krajka není typická technika, kterou by znal každý. Proto jsem si dala za úkol přiblížit ji širokému okruhu lidí, a to hlavně tvořivých a aktivních žen. 🙂

Ještě teď si pamatuju ten pocit, když jsem to zkusila poprvé. Proto se papírová krajka stala mou láskou, a troufám si tvrdit, že to bude na celý život.

Pojďte to se mnou zkusit a zažijte ten pocit, kdy se zaberete do práce, starosti necháte stranou a budete si užívat jen a jen tvoření.

 

Vaše Papírnice

       Ilona

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *